Choose your screen resolution: Auto adjust 800x600 1024x768

Nepřehlédněte

Zajímá Vás absolutní výnos ?

Bez ohledu zda trhy rostou či klesají ?

ATWEL investiční poradenství

 

 

Co zde najdete

Home
- - - - - - -
NOVY WEB
DISKUSNÍ FÓRUM
- - - - - - -
ZÁKLADY aneb JAK ZAČÍT
- - - - - - -
JAK ANALYZOVAT AKCIE
- - - - - - -
BUDETE POTŘEBOVAT
- - - - - - -
O NÁS
Týdenní komentář 1.4.2012 Tisk E-mail
Napsal Richard Koza   
 

První kvartál je za námi a investoři zvažují jak dál.

Americké akcie jsou jednoznačný vítěz, neboť si za první tři měsíce roku připsaly silné zisky. Jistě k tomu přispěla svou měrou i např. mánie okolo akcie AAPL. Vždyť akcie této společnosti si připsaly 50% jenom v tomto roce.
richard koza
 
Rozvíjející se trhy (emerging markets) již nebyly tak pozitivně naladěné, jako v předchozích letech.  Teorie o decouplingu (oddělení) a nezávislosti těchto zemí na rozvinutých zemích se ukázala jako lichá. Stejně tak již investoři nepřistupují k těmto zemím jako celku.

Naopak začínají jasně rozlišovat mezi perspektivami těchto zemí. Proto také je možné najít vítězné země a trhy, kde se akcie drží  blízko maxim a to i v dolarovém vyjádření. Naopak například čínské akciové indexy již nepředstavují nejlákavější sousto, což se jasně v minulých měsících projevilo.

Evropa stále více a více zabředává do problémů společné měny a struktur Evropské unie. Jak čas běží, situace se mění k horšímu. Zatímco před rokem bylo možné uvažovat o celkem nepříjemných řešeních situace, dnes již nelze předpokládat, že vyřešení bude bez problémů a s omezenými dopady. Evropa je stále v krizi. Čím déle bude trvat politikům se rozhodnout pro jasné řešení, tím silnější dopad na Evropu, ale i svět, bude situace mít.

Pro příští měsíce nelze uvažovat ani o komoditách jako o celku, který by měl jasný názor. Opět budou převládat individuálně zaměřená investiční témata. Drahé kovy, Energetické suroviny či zemědělské produkty budou představovat skupiny, které již nepůjdou svým vývojem ruku v ruce. Naopak bude docházet k rozdílům.

Indexoví investoři budou mít tedy situaci značně ztíženou. Naopak ti, kteří budou sledovat individuální témata, mohou očekávat vhodnější pole pro investice. A to je podle mého názoru celkem dobrá zpráva.

 

Ing. Richard Koza

portfolio manažer
ATWEL International, s.r.o.

Přehled dalších našich zajímavých článkůTip pro vaše obchody

Při používání internetového brokera nebo online bankovnictví je klíčové používat bezpečná hesla. Ta bývají dlouhá a těžko se pamatují.  Kaspersky Password Manager je program, který řeší tento problém s pamatováním dlouhých hesel. 

 

 


 

Stručný přehled týdenního vývoje:

Po 26.3 - Dobře zesynchronizovaní kupci vytlačily trhy opět nahoru. Leader byly technologie a zdravotnictví.

Út 27.3. -  Úvodní síla kupců ropy nevydržela a v závěru došlo ke stlačení ceny zpět.

St 28.3. -  Ropa navázala na včerejší prodeje a klesala. Akcie také spíše reagovaly na realizaci zisků.

Čt 29.3. -  Ceny zemního plynu se opět propadají do hlubin.

Pá 30.3. –  Akcie zakončily čtvrtletí, ve kterém si dokázaly připsat největší kvartální zisky od roku 1998.

 
 

Chcete-li dostávat tento komentář pravidelně každý týden do vaší emailové schránky , vyplňte a odešlete tento formulář .

 

  

Zajímavý tip 

Tipy a grafy jsou k dispozici pouze v emailové verzi komentáře.

Pro její objednání a bezplatné zasílání použijte výše uvedený formulář. 

 
< Předch.   Další >