Choose your screen resolution: Auto adjust 800x600 1024x768

Nepřehlédněte

Zajímá Vás absolutní výnos ?

Bez ohledu zda trhy rostou či klesají ?

ATWEL investiční poradenství

 

 

Co zde najdete

Home
- - - - - - -
NOVY WEB
DISKUSNÍ FÓRUM
- - - - - - -
ZÁKLADY aneb JAK ZAČÍT
- - - - - - -
JAK ANALYZOVAT AKCIE
- - - - - - -
BUDETE POTŘEBOVAT
- - - - - - -
O NÁS
Týdenní komentář 11.3.2012 Tisk E-mail
Napsal Richard Koza   
 

Pozitivní nálada opět převážila na amerických akciových trzích

Události minulého týdne vedly investory k domněnce, že máme snad to nejhorší, co se týče řeckého dluhu za sebou. A že tedy se opět vyplatí nakupovat akcie, zejména ty americké.
richard koza
 
Pravdou je, že pokud bychom tedy měli nějaké akcie kupovat, pak americké akciové trhy jsou to správné místo. Zde lze očekávat výnosy, které jistě předčí výnosy evropských akciových trhů  nebo případně trhu v Japonsku či Austrálii.  Zejména připočteme-li k tomu očekávaný směr vývoje směnných kurzů USD a zbytku měn vyspělých zemí.

U rozvíjejících se zemí bude situace také velice zajímavá a mé preference rozhodně nyní nejsou zaměřeny na Asii, resp. na země blízké či závislé na poptávce z Číny. Pro své portfolio hledám obchody pouze ve vybraných zemích z emerging markets.

Rád bych ještě upozornil na pár věcí v souvislosti s Evropskými problémy. Prvním je to, že  situace ohledně Řecka není tak slavně zakončena, jak by se mohlo zdát. Německo a další země jsou již jasně vědomi, že Řecký dluh nechtějí financovat do nekonečna a volí taktiku, kdy nasazují pro "pomoc" Řecku takové podmínky, aby Řekové je prostě nepřijali. Ano, v podstatě již všichni v EU chtějí, aby se Řekové rozhodli od jednotné měny odejít. Ale aby bylo jasné, že to rozhodnutí padlo v Aténách a ne v Bruselu, Berlíně či jinde v Evropě. Takže je zcela jasné, že dříve či později k tomu dojde.

Stejně tak je pěkné divadélko ohledně dohody zemí EU o dodržování pravidel fiskální disciplíny. Španělsko ve stejný den, kdy tuto dohodu podepsalo, oznámilo, že podmínky pro deficit nesplní. A že žádá o úlevy z pravidel v této dohodě. A ostatní země EU (Německo, Francie) celkem  bez problémů vyjadřují souhlasné názory, že to musí tomu Španělsku ulevit.  Je zcela jasné, že jakákoliv dohoda v rámci EU, která bude jakkoliv omezovat národní země, nebude nakonec dodržována a zejména nebude sankcionována.

Domnívám se, že tyto události v minulém týdnu zahajují oficiálně proces, který bych nazval začátkem konce současné Evropské měnové unie. Investoři by si neměli dnes začít nasazovat příliš růžové brýle a spíše čekat další zajímavé turbulence. Evropa si díky ECB koupila nějaký čas, ale spíše v řádu měsíců než let.

 

Ing. Richard Koza

portfolio manažer
ATWEL International, s.r.o.

Přehled dalších našich zajímavých článkůTip pro vaše obchody

Při používání internetového brokera nebo online bankovnictví je klíčové používat bezpečná hesla. Ta bývají dlouhá a těžko se pamatují.  Kaspersky Password Manager je program, který řeší tento problém s pamatováním dlouhých hesel. 

 

 


 

Stručný přehled týdenního vývoje:

Po 5.3 -  Komodity mírně v poklesech, ropa se přesto držela celkem slušně.

Út 6.3. -  Agresivní tlak na pokles ceny dominoval jak akciím, tak komoditnímu sektoru.

St 7.3. -  Akcie zastavily včerejší pokles a mírně se zotavily.

Čt 8.3. -  Akcie prudce posilují , mezi komoditami stále zemní plyn v poklesech.

Pá 9.3. –  Pozitivní makro data z USA podpořily trhy i na konci týdne.

 
 

Chcete-li dostávat tento komentář pravidelně každý týden do vaší emailové schránky , vyplňte a odešlete tento formulář .

 

  

Zajímavý tip 

Tipy a grafy jsou k dispozici pouze v emailové verzi komentáře.

Pro její objednání a bezplatné zasílání použijte výše uvedený formulář. 

 
< Předch.   Další >