Choose your screen resolution: Auto adjust 800x600 1024x768

Nepřehlédněte

Zajímá Vás absolutní výnos ?

Bez ohledu zda trhy rostou či klesají ?

ATWEL investiční poradenství

 

 

Co zde najdete

Home
- - - - - - -
NOVY WEB
DISKUSNÍ FÓRUM
- - - - - - -
ZÁKLADY aneb JAK ZAČÍT
- - - - - - -
JAK ANALYZOVAT AKCIE
- - - - - - -
BUDETE POTŘEBOVAT
- - - - - - -
O NÁS
Týdenní komentář 19.11.2011 Tisk E-mail
Napsal Richard Koza   
 

Trhy závěrem týdne oslabily

Po několika pokusech překonat klíčové 200 denní klouzavé průměry se oba hlavní americké trhy, technologický Nasdaq i celotržní SP500, opět posunuly dolů.
richard koza
 
Po několika týdnech se zdá, že technická situace na grafech obou indexů se změnila k horšímu. SP500 index dokonce pokročil i pod klíčový 50denní klouzavý průměr a nyní indikuje další poklesy. Zdá se, že před koncem roku zažijeme spíše návrat medvědího (bear) trhu než vánoční býčí rally.

Z pohledu techniky je tedy situace nyní jasnější než by se zdálo před dvěma týdny. I já osobně jsem v minulých týdnech příliš neobchodoval. Situace byla příliš nejistá a nervózní. Trhy poskakovaly oběma směry v reakcích na vývoj v Evropě.

Trhy se však zdají již unaveny tím, jak Evropané hledají řešení svých dluhových problémů. Postupně začínají chápat, že Evropští leadeři jsou odhodlání situaci odkopávat do autu dost dlouho. Navíc hodlají EUR bránit za každou cenu, i kdyby přitom měly potlačit všechny demokratické procesy v Evropě.

V této souvislosti se ukazuje, jak Evropská unie není ve skutečnosti demokratickou volbou občanů zemí Evropy. Je to umělá struktura vytvořená technoraty za účelem ovládnout běžné občany a žít na jejich úkor, avšak bez jejich kontroly. Novodobé Římské impérium.

Situace s Evropskými problémy také nahrává do karet Ruska. Země, která využila poslední roky k tomu, aby se znovu postavila na nohy. Aby se z ní znovu stal významný hráč nejenom na Evropském poli. I když jejich ekonomika je silně závislá na vývozu komodit a není příliš schopna rozvoje.

Vedení Ruska si je však toho vědomo. A proto využívá situace k tomu, aby získalo a případně levně koupilo firmy v Evropě, které disponují zajímavými technologiemi. A také aby dále prohloubilo a upevnilo závislost Evropských zemí na dodávkách ropy, plynu a dalších komodit právě z Ruska.

Je zajímavé, že velikou odezvu nachází v Německu a vytváří si s německými partnery značné vzájemné vazby.  Obě země si opět začínají rozdělovat pole působnosti a vlivu v Evropě. Je jasné, že země střední a východní Evropy, které byly dříve pod vlivem Sovětského svazu, se situace musí obávat.

Rusko je nepříjemný partner. Zejména pokud má v rukou silnější karty. Bohužel politici v Evropě, ať už západní nebo východní, se zdají být v situaci, kdy to nechápou nebo se hrozby neobávají. Až však bude hrozba příliš reálná, bude těžké situaci řešit.  

 

Ing. Richard Koza

portfolio manažer
ATWEL International, s.r.o.

Přehled dalších našich zajímavých článků Tip pro vaše obchody


I při obchodování, investování a vůbec práci s penězi je dobré nezapomínat na zabezpečení počítače a svých dat. Acronis True Image Home 2012 je jeden z velmi dobrých programů na tuto činnost

 

 


 

Stručný přehled týdenního vývoje:

Po 14.11. - Ropa se stále drží těsně pod 100USD a zdá se být nakloněna dalším růstům.

Út  15.11. - Nejasný závěr akciových indexů a ropa na 100USD. Dvě hodnoty, které jdou trochu proti sobě.

St  16.11. - Až na ropu se komodity spíše jeví slabě. Akcie v poslední hodině zvrátily vývoj a propadly se.

Čt  17.11. - Silné propady akcií pokračovaly , jelikož na trzích se nedaří najít novou pozitivní myšlenku pro další růsty.

Pá  18.11. –  Bez významných pohybů trhy zakončily tento pro ně negativní týden.

 
 

Chcete-li dostávat tento komentář pravidelně každý týden do vaší emailové schránky , vyplňte a odešlete tento formulář .

 

  

Zajímavý tip 

Tipy a grafy jsou k dispozici pouze v emailové verzi komentáře.

Pro její objednání a bezplatné zasílání použijte výše uvedený formulář. 

 
< Předch.   Další >